1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Stypendia naukowe

Udział pani Hemmerling w doskonaleniu nauczycieli w Düsseldorfie 4-17.08.2013  Relacja z pobytu.

Udział pani Dopierały w seminariach które odbyły się w Kolonii i Lipsku w dniach 19.01. - 05.02.2010.Relacja z pobytu.

3-tygodniowe Stypendium fundowane przez Pädagogischer Austauschdienst (PAD) der KMK in Bonn. Uczniowie wyjeżdżają w wakacje do trzech różnych miejscowości (Kiel, Wolfsburg i Bonn). Podczas pobytu w Niemczech mieszkają przy rodzinach, chodzą do niemieckiej szkoły, uczą się języka niemieckiego, przeprowadzają wspólne projekty z uczniami niemieckimi, jeżdżą na wycieczki.

Takie stypendia dotychczas uzyskali:

2015 r. Filip Wilczyński - relacja z pobytu ( wersja w j. niemieckim)

2013 r. Anna Pazoła - relacja z pobytu (wersja w j. niemieckim)

2011 r. Karolina Kiałka - relacja z pobytu (wersja w j. niemieckim)
2009 r. Barbara Czepelska - relacja z pobytu
2007 r. Leszek Mazurek - relacja z pobytu, Daria Walkowiak
2005 r. Jacek Małyszek - relacja z pobytu
2004 r. Agnieszka Mocek, Małgorzata Ratajczak
2003 r. Piotr Radojewski, Joanna Radek
2002 r. Monika Donaj, Łukasz Hartmann
2001 r. Dawid Bestrzyński, Agnieszka Pluntke, Dorota Sobiak
1999 r. Damian Rzeźniczak, Marta Wachowska

Od 5 lat najzdolniejsi wyjeżdżają na trzy tygodnie do Deutsche SchülerAkademie, gdzie w gronie szczególnie utalentowanych młodych ludzi z całego świata przeprowadzają projekty naukowe, zapoznają się z metodami pracy naukowej, szlifują jednocześnie język, poznają Niemcy i zawierają ciekawe znajomości. Naszą szkołę reprezentowali:

2013 r. Daria Żętkowska
2010 r. Cyryl Szudra - relacja
2009 r. Estera Jęśkowiak
2007 r. Paweł Hytry
2006 r. Mateusz Dolata
2005 r. Mateusz Gbiorczyk, Anna Szymańska - relacja
2004 r. Michał Lewiński
2003 r. Michał Dobrzyński

Stypendium PAD (Pädagogischer Austauschdienst) na kurs języka niemieckiego w Kilonii. Czterem uczennicom Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec finansuje trzytygodniowy kurs języka niemieckiego.
24-osobowa grupa uczniów z Polski wyjedzie w wakacje do Kilonii, by doskonalić swoje umiejętności językowe, poznać warunki w jakich uczą się ich niemieccy rówieśnicy i zwiedzić okolicę.
W roku 2009 po raz pierwszy przyznano stypendium najmłodszym i najzdolniejszym z naszego liceum: Annie Niedźwiadek, Marcie Paszek, Paulinie Piechowiak i Natalii Pluntke - relacja uczestniczek kursu