1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

"Uniwersytet w Twojej Szkole" - Liga Angielska

Liga Angielska to rodzaj konkursu, w ramach projektu o nazwie "Uniwersytet w Twojej Szkole". Konkurs swoją formułą przypomina znany teleturniej "Jeden z dziesięciu", a pytania zadaje komisja Wydziału Anglistyki UAM w Poznaniu podczas teletransmisji.

W konkursie biorą udział grupy licealistów z 20 szkół w Wielkopolsce. Pytania, które pojawią się w 7 rundach dotyczyć będą obszaru realioznawstwa krajów anglojęzycznych oraz gramatyki i słownictwa j. angielskiego.

I runda

10 grudnia 2013r., odbył się pierwszy z pojedynków Ligi Angielskiej: historia Anglii, w którym Michał Włodarczak, Jagoda Jarzembowska, Milena Piotrowska oraz Mikołaj Wysocki zajęli I miejsce, a tym samym zdobyli dla naszej szkoły 10 punktów.

II runda

15 stycznia 2014r. odbyła się II runda konkursu "Liga Angielska", której tematyką była geografia Stanów Zjednoczonych. Organiztorem tego projektu jest wydział anglistyki UAM w Poznaniu i konkurs składa się w sumie z 7 rund.
Drużyna w składzie: Anna Leśniak, Jagoda Maćkowiak, Mikołaj Wysocki oraz Jakub Saleh, zajęła III miejsce i tym samym zdobyła dla naszej szkoły 6 punktów.

Obecnie w ranking konkursu, mając 16 punktów, zajmujemy II miejsce dzieląc je z 3 innymi szkołami (w tym z II LO w Lesznie). Wyprzedza nas tylko liceum w Swarzędzu, które do tej pory zdobyło 18 punktów.

III runda

c.d.n.

 

 

 


Opiekun projektu: Hanna Śliwińska-Żyto

 

Czytany 1862 razy