1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Osiągnięcia przedmiotowe

 

2013/2014

Plik do pobrania

 

2012/2013

język polski
 
nauki przyrodnicze i matematyczno-przyrodnicze
 
chemia
 
biologia
 
Szkolny Klub Debat Oksfordzkich
 
przedsiębiorczość
 
informatyka / projektowania
- Konkurs na plakat promujący oddawanie szpiku - I miejsce Adrian Kurpisz , III miejsce Magdalena Szneider
 
przysposobienie obronne
 
język angielski
- 'Pokaż Nam Język' - do etapu w Poznaniu zakwalifikowali się: Karol Kuźniak, Michalina Bressa, Daria Żętkowska
 
język niemiecki
- 'Pokaż Nam Język' - do etapu w Poznaniu zakwalifikowali się: Marta Lutomska, Anna Pazoła, Bartosz Matuszewski
- najlepsze wyniki w szkole na egzaminie DSD II uzyskały: Kasprzak Malwina, Lutomska Marta, Rahnefeld Aneta- I miejsce w III Miejskim Konkursie Językowym z języka niemieckiego w kategorii klas ogólnych zajął Filip Philavong z klasy 2b
- I miejsce w III Miejskim Konkursie Językowym z języka niemieckiego w kategorii klas językowych i dwujęzycznych zajęła Anna Pazoła z klasy 2f
- III miejsce w III Miejskim Konkursie Językowym z języka niemieckiego w kategorii klas językowych i dwujęzycznych zajęła Marta Lutomska z klasy 3c
- Anna Pazoła i Sandra Bok z klasy 2f uzyskały prawo reprezentowania naszej szkoły w eliminacjach międzyszkolnych konkursu „ Młodzież debatuje 2013”w Poznaniu.
- Marta Lutomska i Ola Glinkowska z klasy 3c reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych konkursu „ Młodzież debatuje 2012” w Poznaniu
- W II edycji konkursu Das Deutschdiktat 2012 r. nasze liceum reprezentowała Izabela Stephan, zajęła ona I miejsce w etapie regionalnym w Poznaniu i reprezentowała nasz region w etapie ogólnopolskim w Siedlcach.
- dyplom za I miejsce, w kategorii klas językowych i dwujęzycznych - język niemiecki, odebrał Wojtek Kóska.
- Ania Dorożyńska i Kasia Łysik zajęły III miejsca, Ania w kategorii klas językowych i dwujęzycznych, a Kasia ogólnych- język niemiecki.
 
język hiszpański
- 'Pokaż Nam Język' - do etapu w Poznaniu zakwalifikowała się Angelika Eling
 
język rosyjski
 

2011/2012

język angielski
- XXXVI Olimpiada Języka Angielskiego - do drugiego etapu zakwalifikowała się Paulina Szydłowska
- V Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego - do II etapu w Koszalinie zakwalifikowali się: Jakub Bortel, Marek Zbytniewski, Paulina Szydłowska, Katarzyna Makarowicz, Sara Drobniak.
- 'Pokaż Nam Język' - do etapu w Poznaniu zakwalifikowali się: Sara Drobniak, Bartosz Kucharski.
 
język niemiecki
- najlepsze wyniki w szkole na egzaminie DSD II uzyskali: 2012 r. - Wojciech Kóska, Izabela StephanMarta Paszek, Karolina Kiałka
- Karolina Kiałka stypendystką PAD ( Pädagogischer Austauschdienst)
- w I edycji konkursu Das Deutschdiktat 2011 r. naszą szkołę reprezentowała Izabela Rachwał, zajęła ona V miejsce w etapie regionalnym w Poznaniu.
- Karolina Kiałka i Wojciech Kóska debatowali z uczniami z II LO, IX LO i VII LO z Poznania w eliminacjach konkursu „ Młodzież debatuje 2011” Wojtek Kóska dotarł do finału w Warszawie i zajął III miejsce.
- dyplom za I miejsce w II Miejskim Konkursie Językowym w kategorii klas językowych i dwujęzycznych - język niemiecki, odebrał Wojtek Kóska.
- Ania Dorożyńska i Kasia Łysik zajęły III miejsca, Ania w kategorii klas językowych i dwujęzycznych, a Kasia ogólnych- język niemiecki.
 

2010/2011

język angielski
- XXXV Olimpiada Języka Angielskiego - do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Jedrzej Kochanek, Agnieszka Prałat, Jakub Bortel. Jędrzej Kochanek zakwalifikował się do etapu ustnego.
- IV Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego - do II etapu zakwalifikowali się: Agnieszka Prałat, Natalia Schmidt, Adrian Prałat, Jędrzej Kochanek, Jakub Bortel, Maria Walas. W II etapie Jędrzej Kochanek zajął I miejsce.
 
język niemiecki
- najlepsze wyniki w szkole na egzaminie DSD II uzyskali: Anna Majer, Izabela Rachwał, Daria Wojciechowska, Cyryl Szudra, Joanna Śliwa
- Cyryl Szudra Stypendystą Deutsche Schülerakademie - relacja
- Joanna Śliwa zajęła II miejsce w finale konkursu” Młodzież debatuje 2010” w Warszawie i reprezentowała Polskę podczas IV międzynarodowego finału „ Jugend debattiert”, który odbył się w Berlinie, debatowali tam zwycięzcy z Łotwy, Litwy, Polski, Estonii, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Czech. Asia Śliwa zajęła 5 miejsce.
- I miejsce w konkursie recytatorskim w Poznaniu zajęła Ludomira Kasprzak z klasy 1c dwujęzycznej.
 
biologia
- Karol Gołębiewski uczeń klasy biologiczno - chemicznej zajął III miejsce w miedzyszkolnym konkursie biologiczno - angielskim "The Beetle" za pracę badawczą nt. "Wpływ dżdżownicy ziemnej (Lumbricus terrestris) na tempo kiełkowania i wzrostu zbóż."
- Amelia Szturo uczennica klasy biologiczno - chemicznej zajęła III miejsce w konkursie międzyszkolnym "Katedra Uczniowska" w kategorii prezentacja multimedialna nt. "Wpływ różnych czynników na produkcję miodu przez pszczołę miodną ( Apis mellifera)".
 

2009/2010

język angielski
-  XXXIV Olimpiada Języka Angielskiego - do etapu okręgowego zakwalifikowała się Agnieszka Prałat.
- III Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego- do II etapu zakwalifikowali się: Jędrzej Kochanek, Krzysztof Grining, Jacek Ławrynowicz, Katarzyna Milian. II miejsce w konkursie zdobył Jędrzej Kochanek.
- 'Pokaż Nam Język' organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu- do etapu okręgowego zakwalifikował się Jędrzej Kochanek i zdobył II miejsce.
 
język niemiecki
- najlepszy wynik w szkole na egzaminie DSD II uzyskała: Estera Jęśkowiak
- Barbara Czepelska stypendystką PAD (Pädagogischer Austauschdienst) - relacja z pobytu
- Ania, Marta, Paulina i Natalia najmłodszymi stypendystkami PAD - po raz pierwszy przyznano stypendium najmłodszym i najzdolniejszym z naszego liceum: Annie Niedźwiadek, Marcie Paszek, Paulinie Piechowiak i Natalii Pluntke - relacja uczestniczek kursu
- Estera Jaśkowiak stypendystką Deutsche SchülerAkademie- Estera Jaśkowiak zajęła II miejsce w ogólnopolskim finale konkursu „Młodzież debatuje 2009” w Warszawie i prawo reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie „ Jugend debattiert International 2010”
 

2008/2009

język niemiecki
- najlepsze wyniki w szkole na egzaminie DSD II uzyskali: 2008 r. - Paweł Hytry, Paweł uzyskał też najlepszy wynik w Polsce, Tomasz Dudek, Daria Walkowiak, Bartosz Sobierajski; 2009 r. - Wojciech Śmiśniewicz, Anna Dębska
- Tomek Dudek reprezentował naszą szkołę i region w debacie półfinałowej ogólnopolskiego konkursu „ Młodzież debatuje 2008” i zajął V miejsce.
 

 
inne...
  • Film Natalii Skromnej i Patryka Sekulskiego z klasy 2B zdobył III miejsce w konkursie wielkopolskim "Bezpieczny Internet". Temat edycji 2012: "Ja kontra Facebook"
 
 
 
Czytany 7890 razy
Więcej w tej kategorii: « Osiągnięcia sportowe