1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Sukces na Ogólnopolskim Festiwalu „ Nauki Przyrodnicze na Scenie 7-Science on stage”

W dniach 16 i 17 września 2016 roku nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Festiwalu „ Nauki Przyrodnicze na Scenie 7-Science on stage” na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu. Uczestnicy konkursu występowali w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, demonstracje i przedstawienia. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dwóch pierwszych kategoriach. Maksymilian Bela, Maciej Król (Podkręcona piłka), Kacper Kubiak, Dawid Apolinarski, Jakub Grześkowiak (Promieniowanie jądrowe korzyści i ryzyko) w prezentacjach, a w demonstracjach Dawid Makałowski (Poduszkowce wokół nas), Iwona Skrzypczak, Joanna Muszkieta (Srebrne fraktale), Filip Gil, Katarzyna Kędzia (Flubber superlepka ciecz) oraz Kajetan Osiejewski, Kajetan Grypczyński, Daniel Kowalski (Tunel aerodynamiczny). W piątek występowała część fizyczna naszego zespołu, a w sobotę chemiczna.
Podczas trwania konkursu braliśmy udział w warsztatach „Co można zrobić z powietrzem” oraz „Wykład z pokazami o dronach i ich zastosowaniach”
Najbardziej wśród wszystkich prac spodobały nam się demonstracje, które bardzo zainspirowały naszych uczniów.
Wszystkie prace konkursowe stały na bardzo wysokim poziomie. W kategorii demonstracje mogliśmy zobaczyć 33 prace. Tym bardziej cieszy nas III miejsce w tej kategorii dla Iwony Skrzypczak i Joanny Muszkieta z klasy 3e za pracę „Srebrne fraktale” (opiekun Pani Profesor Marzena Trybuszewska).
Naszą młodzież podczas konkursu wspierali opiekunowie prac: Pani Profesor Małgorzata Sobczak, Pani Profesor Marzena Trybuszewska oraz Pan Profesor Zbigniew Trzmiel, który przygotował również warsztaty dla nauczycieli „Piłka nożna w nauczaniu przedmiotów ścisłych”.

Jakub Grześkowiak 2a

stage

stage 1

Czytany 1047 razy