1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Dzień Języków Obcych

Piątek 13. okazał się tym razem bardzo radosnym dniem w naszej szkole, świętowaliśmy bowiem Dzień Języków Obcych. Dwóch absolwentów naszej szkoły odwiedziło nas z bardzo ciekawymi wykładami. Michał Włodarczak, student 4. roku wschodoznawstwa na UAM w Poznaniu opowiadał o swoich podróżach do Rosji. Natomiast dr Michał Wenderski, architekt i pracownik naukowy w Zakładzie Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu wystąpił z wykładem pt.: Poznańska niderlandystyka – interdyscyplinarnie, w którym nie tylko przedstawił nam kierunek filologia niderlandzka ale także opowiadał o związkach architektury z językiem oraz zaletach łączenia dwóch dziedzin.

Tego dnia poznaliśmy też i nagrodziliśmy naszych najlepszych językowców. A byli to:

Konkurs tłumaczeniowy:

Kaja Matuszewska kl. 3b

Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego:

1 miejsce Daria Durka kl. 3c

2 miejsce Agnieszka Pludra kl. 3c

3 miejsce Paulina Andrzejewska kl. 3c

Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego:

1 miejsce Patrycja Dłużyk kl. 3b

2 miejsce Grzegorz Gospodarowicz kl. 3a

3 miejsce Jakub Musielak kl. 1d

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego:

1 miejsce Zuzanna Przybyłowicz kl. 3f

2 miejsce Paulina Andrzejewska kl. 3c

3 miejsce Kaja Matuszewska kl. 3b

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego:

Grupy z programem DSD:

1 miejsce z klas pierwszych Jakub Gidaszewski kl. 1e

1 miejsce z klas drugich Nicole Kucner kl. 2e

1 miejsce z klas trzecich Kaja Matuszewska kl. 3b

Grupy ogólne:

1 miejsce z klas pierwszych Julia Twardowska kl. 1f

1 miejsce z klas drugich Nicoletta Żłobicka kl. 2b

1 miejsce z klas trzecich Maja Pietras kl. 3f

Szkolny Konkurs Języka Francuskiego:

Zofia Włodarczyk kl. 1g i Katarzyna Piotrowicz kl. 1d

Szkolny Konkursie Języka Łacińskiego \"Veni, scripsi, vici\"(\"Przybyłem, napisałem, zwyciężyłem\"):

1 miejsce Emilia Bolewicz kl. 2f

2 miejsce Agnieszka Szpruta kl. 3f

3 miejsce Patrycja Szpruta kl. 1d

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili nasi utalentowani uczniowie. Angielską oraz hiszpańską piosenkę wykonały Zuzia, Maja i Wiktoria z kl. 2C (plus chórek męski z tej samej klasy), rosyjską Patrycja Dłużyk z Szymonem Rogozinskim (oboje 3B) przy akompaniamencie Jakuba Bukowskiego (2D) a francuską Zuzanna Sobierajska z kl. 1B z Mikołajem Jedlikowskim z kl. 1D. Niemieckie piosenki były aż dwie, zaśpiewane przez Sandrę Urbaniak z kl. 3B oraz Bernadetę Gorzkiewicz z Natalią Szynką z kl. 1E. W wykonaniu Jakuba Musielaka z kl. 1D usłyszeliśmy także recytację w języku łacińskim.

Wszystkim artystom bardzo dziękujemy a zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy! Już teraz gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach językowych następnym roku szkolnym!

Zapraszamy do galerii

 

Czytany 285 razy