1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Gazetka "Okienko"

Dnia 21 kwietnia bieżącego roku, w czasie „Dni otwartych” w naszym liceum, rozdawane były papierowe gazetki pt. „Okienko”. Były one owocem projektu edukacyjnego w ramach podstaw przedsiębiorczości, wykonanego przez grupę uczniów z klas 1D i 1B. Nim gazetka trafiła do druku, spędziliśmy wiele godzin, zbierając materiały, pisząc artykuły, czy organizując wygląd zewnętrzny gazetki. Pochłonęło to dość sporo naszego czasu, ale finalnie, na początku kwietnia udało nam się kompletną gazetkę oddać do drukarni, a niedługo później- do waszych rąk. Przez tydzień, „Okienko” można było kupić na każdej dużej przerwie w cenie dwóch złotych, a na samych „Dniach Otwartych”, rozdaliśmy je za darmo gimnazjalistom. Celem gazetki było ukazanie „Jedynki” z perspektywy ucznia i zachęcenie gimnazjalisty do zasilenia naszych szeregów. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, co jest na pewno bardzo pozytywnym zjawiskiem. Mamy nadzieję, że w jakiś sposób przekonaliśmy gimnazjalistów do naszej szkoły i wkrótce zobaczymy ich na korytarzach. A wszystkie pieniądze pozostałe po pokryciu kosztów wpłacone zostały na konto PCK.
Czytany 95 razy