1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

To już 15 lat „Klubu JDI”

Jeśli mieliście kiedykolwiek okazję uczestniczyć w debacie, wiecie jakie to trudne. Dodajcie jeszcze język obcy, a wtedy już tylko chapeau bas! W sekcji języka niemieckiego debatujemy od 15 lat.
Dnia 4 maja 2019 uczniowie z grupy 1ae DSD Marcelina Feld i Łukasz Kaźmierczak, wspierani przez Zuzannę Buśko i Adriana Chudzika wyjechali pod opieką pani profesor Hemmerling do Szczecina reprezentować naszą szkołę w konkursie "Jugend debattiert international". Tak to przeżyli:
Niemal przez całą drogę do Szczecina dokonywaliśmy ostatecznych poprawek naszych argumentów. Czwartkową noc spędziliśmy na debatowaniu. W piątek o 10.00 w XIII LO w Szczecinie rozpoczęły się zmagania z trzema innymi liceami Pomorza Zachodniego. Wszyscy byliśmy bardzo zestresowani - nasi przeciwnicy (gospodarze) to czołówka w RANKINGU PERSPEKTYW, lecz cała debata okazała się ostatecznie miłym przeżyciem. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, jednak uważamy, że czas przygotowań i udział w konkursie był dla nas jak najbardziej żywą lekcją języka niemieckiego i doskonałym doświadczeniem w perspektywie kolejnego startu w przyszłym roku.
Najgorętszy stres odreagowaliśmy w pijalni czekolady "Wedel". Naszą wyprawę zakończyliśmy bardzo szybkim zwiedzaniem Szczecina w drodze na dworzec.
Serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do konkursu: Pani Dyrektor za wywiad, nauczycielom oraz uczniom za wypełnianie ankiet, chłopakom z 3ae za wsparcie w treningu.

MF z 1e

1

2

3

4

7

8

10

12

 

Czytany 69 razy