Find Us Now

1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Gra miejska „Leszno Leszczyńskich”

Za nami kolejna gra miejska „Leszno Leszczyńskich”. Cieszymy się, że od szkolnej gry, którą pięć lat temu zaproponowaliśmy uczniom klas drugich naszego liceum, projekt rozwinął się – i po raz czwarty wraz nami bawili się uczniowie leszczyńskich szkół średnich.
W tym roku startowało trzynaście trzyosobowych drużyn. Uczniowie przeszli ulicami starego miasta w Lesznie. W ciągu godziny musieli odpowiedzieć na pytania zawarte w sześciu zadaniach. Aż pięć drużyn zdobyło taką samą ilość punktów, a o wygranej zadecydował czas, w którym przeszli całą trasę.
Zwycięzcami okazała się drużyna z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący Zespół Szkół Technicznych, a miejsce trzecie zajęli uczniowie klasy 2a z I Liceum Ogólnokształcącego.
Finał odbył się w danej synagodze, która jest siedzibą Muzeum Okręgowego w Lesznie. Wszystkim drużynom wręczono upominki i dyplomy.
Pogoda dopisała i gra przebiegła w atmosferze zabawy powiązanej z poznawaniem historii naszego miasta. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja gry w sposób szczególny dedykowana była 100. rocznicy powrotu Leszna do macierzy.

Dziękujemy za udział wszystkim zespołom, gratulujemy zwycięzcom i… zapraszamy za rok.

IMG 8692

IMG 8706

IMG 8710

IMG 8711

IMG 8717

IMG 8725

IMG 8766

IMG 8768

IMG 8783

 

elka.pl 

 

 

 

 

Czytany 163 razy