1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Uczniowie IIe uczestnikami II zjazdu Uniwersytetu Młodych Odkrywców na Wydziale Biologii UAM

W dniach 17-18.09.2019r. 15 osób z klasy IIe wraz z wychowawczynią wybrało się do Poznania by kontynuować swój udział w projekcie „Świat Przyrody Obszarem Myślenia i Działania Młodych Odkrywców na Wydziale Biologii UAM".

Spędziliśmy tam 2 dni pełne wrażeń - wzięliśmy udział w 8 półtoragodzinnych warsztatach z przerwami na obiad oraz poczęstunek.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatem Eksperyment naukowy - Etapy procesu naukowego który prowadził dla nas dr hab Zbigniew Fojud. Następnie uczestniczyliśmy zajęciach z Fizjologii roślin i przeprowadzaliśmy eksperyment naukowy z dr Małgorzatą Adamiec.

Wieczorem po zakwaterowaniu w hotelu mieliśmy czas dla siebie: wypoczywaliśmy po aktywnym dniu, mogliśmy kąpać się w hotelowym basenie, miło rozmawiać w pokojach i wspólnie się integrować.

Następnego dnia po śniadaniu spotkaliśmy się na UAM z dr Szymonem Konwerskim, z którym dyskutowaliśmy na temat Oceny wiarygodności źródeł informacji . Po obiedzie dr hab. prof. UAM Piotr Klimaszyk. wprowadził nas w zagadnienia z dziedziny ekologii.

Wróciliśmy do Leszna okolo godziny 20. Czekamy na kolejny zjazd, który odbędzie się w lutym.

Zosia Hertmanowska IIe

 

Zapraszamy do galerii

 

Czytany 84 razy