1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

W środę 9 października w auli szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas IIc, IId i IIe z przedstawicielkami Leszczyńskiego Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego „Amazonka”.

Uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej profilaktyki raka piersi i mieli okazję poznać zasady samobadania piersi i ćwiczyć sposób samobadania na fantomie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali broszurki dotyczące sposobu prawidłowego samobadaniu piersi oraz książeczki dotyczące rozwoju profilaktyki onkologicznej wśród kobiet i różowe wstążeczki będące symbolem profilaktyki raka piersi.

Ponieważ październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi wszystkie osoby zainteresowane tematyką mogą uczestniczyć 15 października w leszczyńskim Ratuszu w cyklu wykładów specjalistów onkologa, dietetyka i trenera personalnego dotyczących profilaktyki nowotworowej, odżywiania i sposobów pomoc osobom chorym na depresję.

Podczas trwania wydarzenia można odpłatne wykonać refleksologię stóp i rąk. Punktem kończącym spotkanie będzie podświetlenie Ratusza różową iluminacją, która na przypominać kobietom o konieczności wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi. Ratusz będzie podświetlony w godzinach 19-

Kolor różowy jest kolorem profilaktyki przeciwnowotworowej i ma przypominać
kobietom potrzebę dbania o swoje zdrowie i poddawanie się badaniom
profilaktycznym.Beata Biernat

 

20191009 101208

20191009 095648

20191009 100718

 

 

Czytany 68 razy