1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Profile kandydatów na przewodniczącego Parlamentu Uczniowskiego

Zofia Hertmanowska 2E
Witajcie Uczniowie! Nazywam się Zofia Hertmanowska. Mam 17 lat, pochodzę z Nowego Lubosza. Jako uczennica klasy 2E (biol-chem-med) kandyduję na przewodniczącą PU naszego liceum. Należy jednak pamiętać, że to my wszyscy tworzymy parlament, a zadaniem jego przedstawicieli jest reprezentowanie szkoły na jej terenie oraz poza jej murami. Uważam, że jak najbardziej nadaję się na to stanowisko, gdyż w minionych latach gimnazjum i szkoły podstawowej sprawowałam urząd przewodniczącej SU oraz czynnie uczestniczyłam w życiu szkoły poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez kulturowych, dni tematycznych, itd. Interesuję się muzyką i naukami ścisłymi. W wolnym czasie uprawiam sport i czytam wiele książek. Jestem osobą kontaktową, przez co bardzo łatwo odnajduję się w pracach grupowych czy też w kontaktach z rówieśnikami. Jako przewodnicząca 1LO postaram się sprostać wszystkim obowiązkom i zadaniom, które będą do mnie należały oraz będę godnie reprezntować naszą szkołę. GOTOWA DO SŁUCHANIA
#głosujęnahe
 
Zosia
 


Adrian Chudzik 2A
Jestem Adrian Chudzik, mam 17 lat i uczęszczam do klasy 2a mat-fiz. Moje zainteresowania to strzelectwo, wojskowość, motoryzacja oraz przemysł IT. Mam 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu wspólnymi finansami i planowaniem budżetu (co może potwierdzić moja klasaJ) oraz znam dobrze prawo oświatowe. Jako członek ZS Strzelec OSW brałem udział wielokrotnie w akcjach wolontariackich i ukończyłem kurs dowódców przez co wiem jak dobrze zarządzać zespołem, poza tym jednym z punktów statutowych Strzelca jest apolityczność, przez co zależy mi tylko na naszym wspólnym zmierzaniu do lepszego jutra.
Program:
- Zwiększenie udziału uczniów w to co się dzieje w szkole – powołanie izby niższej i wyższej Parlamentu Uczniowskiego z uczniów należących do trójek klasowych na wzór sejmu i senatu
- Rewitalizacja TV 1LO
- Umożliwienie uczniom dawania własnych pomysłów na zmiany poprzez uczniowską inicjatywę pomysłodawczą (na wzór obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej)
- Dla zainteresowanych wojskowością – utworzenie pododdziału Jednostki Strzeleckiej Leszno
- Zakup odświeżaczy powietrza do szatni WF
- Ogólne zwiększenie komfortu pracy uczniów w szkole o ile pozwolą na to finanse szkoły
 
Adrian


Cezary Dominiak 1Fg
Jestem kandydatem, który na pierwszym miejscu stawia otwartość i tolerancję, oraz podczas kadencji chce skupić się na poprawieniu atmosfery w szkole - między innymi poprzez udostępnienie swojej sieci Wi-Fi w Kontrabasie, czy organizację nocy filmowej czy utworzenie serwera gry komputerowej Minecraft, na którym uczniowie mogliby razem zagrać w wolnych chwilach. Postuluję też między innymi większe zaangażowanie szkoły w walkę ze zmianami klimatu czy pomoc uczniom w problemach natury oświatowej. Więcej informacji o mojej kampanii można przeczytać na stronie internetowej cdLO1.pl bądź na oficjalnym instagramie @cezarylo1
 
Cezary


Mikołaj Swojak 1C
Nazywam się Mikołaj Swojak i jestem z klasy 1C. Uwielbiam biegać i jeździć na rowerze. Jestem rozmowny, zorganizowany, szczery, otwarty i pozytywnie nastawiony do pełnienia obowiązków szkolnych.
Mój plan;
●Wolne Piątki
●Dzień jedności
●Spotkania z nauczycielami
●Gry integracyje
 
Mikołaj


Kacper Szpajda 2D
Może nie zarzucę Was kiełbasą wyborczą...ale mogę zaoferować Pajdę????
W tym poście chciałbym przedstawić Wam swoje pomysły, które chciałbym zrealizować jako Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego:
-dzieńbezpytania+
-próba zorganizowania większej ilości wycieczek dostępnych dla uczniów naszej szkoły
-dni tematyczne
-próba utworzenia koła filmowego
-noc mikołajkowa/walentynkowa
-dyskoteka tematyczna (np w klimacie lat 80)
Najprawdopodobniej w najbliższym czasie przedstawię kilka postulatów, ale jeśli macie jakieś pomysły piszcie na pv.
Pozdrawiam Wyborczynie i Wyborców????
#głosujenapajde

Kacper
 
 
 
Patryk Ważny 1C
Nazywam się Patryk. Mam 15 lat chodzę do 1 klasy po szkole podstawowej, profil lingwistyczny. Moi znajomi mówią że jestem miły, pomocy i ambitny.
Mój plan: postarać się o większą ilość tematycznych dni, nie składać żadnych obietnic ponieważ mogą się nie spełnić, dlatego moim pomysłem będzie nic innego jak słuchanie Was i tego jakich zmian Wy chcecie.
 
Patryk
 
Czytany 668 razy