1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Mamy to! 23 edycja egzaminu DSD II w naszym liceum zakończona

17 grudnia 2019r. dobiegła końca część ustna egzaminu DSD. W tej ostatniej rundzie zmierzyliśmy się z bardzo trudnym zadaniem: musieliśmy dyskutować z komisją po niemiecku na różne trudne tematy na poziomie biegłości językowej B2/C1. Stres był wielki, ale jakoś poszło:)

Egzamin był dla nas również okazją do uroczystego spotkania z przewodniczącą komisji Panią Susanne Lindemann- koordynatorką programu DSD w Polsce Południowej, z dyrekcją szkoły oraz zaproszonymi gośćmi, radnym Miasta Leszno Panem Markiem Weinem- byłym dyrektorem naszej szkoły, który zapoczątkował program DSD w I LO i Panem Tadeuszem Feliczakiem, byłym wicedyrektorem I LO. Nie obyło się również bez wzruszających przemówień, podziękowań i przyjaznych rozmów przy poczęstunku, który pięknie dla nas przygotowali drugoklasiści. Bardzo im dziękujemy:)

Teraz zarówno my jak i reszta świata (bo to egzamin międzynarodowy), musimy cierpliwie czekać na wyniki egzaminów pisemnych, które niestety dopiero wiosną nadejdą z Kolonii.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym nauczycielkom języka niemieckiego, za ich wysiłek włożony w przygotowanie nas do egzaminu!

 
Weronika Misiorna
Kinga Kanikowska

1

3

4

5

6

Czytany 134 razy