1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Kampania "Drugie życie" w Jedynce

W lutym br. nasza szkoła zgłosiła się do Kampanii "Drugie życie". Pod koniec miesiąca dowiedzieliśmy się,że znaleźliśmy się w gronie 32 szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego, które zakwalifikowały się do akcji. Jest to dla nas wyróżnienie i jednocześnie duże wyzwanie. Przez najbliższe trzy miesiące w ramach kampanii będziemy promować transplantacje i oświadczenia woli. Projektowi temu patronują m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Wraz z grupą szkolnych wolontariuszy mamy nadzieję dotrzeć do jak największej liczby osób,nie tylko z naszej szkoły ,ale z całego miasta Leszna. Aby kampania była udana uczestniczyliśmy w ubiegłą środę (27 lutego) w szkoleniu, które odbyło się w Poznaniu, na którym otrzymaliśmy wiele materiałów informacyjnych oraz druki oświadczenia woli. W warsztatach uczestniczyły : Aleksandra Nowicka, Gabrysia Oleszak (2b), Jagoda Furmańczak, Aleksandra Mikołajczak (2e) i Paulina Stasińska (1b).

Korzystając z okazji,że 2 marca na stoku w Karpaczu odbywały się narciarskie Mistrzostwa miasta Leszna ,udało nam się rozpocząć kampanię i rozdać blisko 200 oświadczeń woli. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą nam pomóc w akcji. Zgłaszajcie się do Oli,Gabrysi,Jagody,Oli lub Pauliny oraz do koordynatorek akcii w szkole :p.Hani Wein i p.Ani Orzełek.

A oto jak było w Karpaczu......

Zapraszamy do galerii

IMG 0660

IMG 0641

IMG 0646

IMG 0643

fot.Miłosz Miedziaszczyk

 

Czytany 1749 razy