1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Asia najlepsza na festiwalu "Science on Stage VI"

W dniach 19 i 20 września br. nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 6” na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu w Collegium Physicum. Uczestnicy konkursu (ponad 70 zespołów ze szkół oraz pracownicy naukowi) występowali w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, demonstracje i przedstawienia. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dwóch pierwszych kategoriach. Joanna Bałanda, Piotr Klemczak, Mateusz Przybył i Alicja Ratajczak w prezentacjach, a w demonstracjach Joanna Bałanda i Agnieszka Dawidziak. W piątek występowała większość naszego zespołu prezentując bardzo ciekawe wyniki swoich prac w kategorii ‘prezentacje’.

Po zmaganiach konkursowych miłym relaksem był wieczorny spacer po starym mieście. W sobotę kibicowaliśmy Agnieszce i Joannie, które prezentowały swoje badania w kategorii ‘demonstracje’.

Zakończenie konkursu było dla nas bardzo miłym przeżyciem. Okazało się, że w kategorii ‘prezentacje multimedialne’ wyróżnienie otrzymali: Alicja Ratajczak za pracę „Gdzie groch nie może tam bakterie pośle, czyli o roli bakterii brodawkowych w obiegu azotu” (opiekun Grzegorz Lorek) oraz Piotr Klemczak i Mateusz Przybył za pracę „Katapulta Leonarda da Vinci - rzut ukośny” (opiekun Małgorzata Sobczak). Joanna Bałanda otrzymała I nagrodę za pracę „Matematyczna partytura” (opiekun Zbigniew Trzmiel).

Ponadto Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator konkursu naukowego E(x)plory ufundowała nagrodę specjalną, którą komisja przyznała Joannie Bałandzie za pracę „ Usłyszeć światło” (opiekun Zbigniew Trzmiel).

Naszą młodzież podczas konkursu wspierali opiekunowie prac: Małgorzata Sobczak i Zbigniew Trzmiel, a o dobre samopoczucie całej ekipy dbała pani Łucja Kasprowiak.

Gratulujemy uczestnikom konkursu, a przede wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Do całej społeczności szkolnej kierujemy przesłanie organizatorów konkursu naukowego E(x)plory 2015

„ Młody naukowiec to nie kujon w wielkich okularach. To osoba z pasją i ciekawymi pomysłami. Taka, która nie boi się stawiać pytań i szukać na nie odpowiedzi. Może to właśnie Ty jesteś młodym naukowcem?”

 

Małgorzata Sobczak

Zbigniew Trzmiel

Zapraszamy do galerii      

science on stage 2014

                               

Czytany 2288 razy