1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Warsztaty biologiczne w naszej szkole

W miniony wtorek 13 stycznia 2015roku uczniowie klas biologiczno-chemicznych Ie oraz IIe uczestniczyli w warsztatach biologicznych prowadzonych w naszej szkole przez członków Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Członkowie Sekcji Herpetologicznej KNP podczas warsztatów pt. „Suniemy naprzód!” wprowadzili nas w ciekawy, barwny i różnorodny świat płazów i gadów. Mieliśmy okazję poznać różne sposoby lokomocji tych zwierząt i liczne przystosowania do ich sprawnego funkcjonowania w środowisku.
Warsztaty na temat „Woda daje życie – ekosystem jeziora” zostały dla nas przygotowane przez Sekcję Hydrobiologiczną KNP UAM. Nasze aktywne uczestnictwo w licznych zadaniach związanych z funkcją wody w życiu organizmów, różnorodnością fauny i flory wodnej oraz strukturą i funkcjonowaniem jeziora pozwoliło zgłębić tajniki tego ekosystemu.
Członkowie Sekcji Parazytologicznej KNP dzięki warsztatom „ Gdzie lepiej nie wyjeżdżać na wakacje?” oraz „O mroku, który czai się w cieniu” ukazali nam jakie bardziej lub mniej znane „egzotyczne” i „rodzime” organizmy pasożytnicze stanowić mogą niespodziewane zagrożenie dla zdrowia podczas naszych wymarzonych wakacyjnych wyjazdów oraz w życiu codziennym i w jaki sposób się ich ustrzec .
 
klasy Ie i IIe
 
warsztaty 2e 2014
warsztaty 2e2014b
warsztaty 2e2014c
warsztaty 2e2014d
warsztaty 2e2014e
warsztaty 2e2014g
warsztaty 2e2014h
warsztaty 2e2014i
warsztaty 2e2014j
warsztaty2e2014a
Czytany 1829 razy