1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Kampania "Drugie życie"

Dnia 12 lutego 2015 roku w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z dr hab. Maciejem Głydą, który jest transplantologiem, ordynatorem Oddziału Transplantologii i Chirurgii z Pododdziałem Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz z panami po przeszczepie serca, Romanem Błażejczakiem i Stanisławem Kaczorowskim. Pierwszy z panów jest już 23 lata po przeszczepie, natomiast pan Stanisław miał wykonany przeszczep 13 lat temu.

Podczas spotkania uczniowie naszego liceum pogłębili swoją wiedzę na temat transplantacji oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kto może zostać dawcą organów? Które organy są najczęściej przeszczepiane? Ile osób można uratować, wyrażając zgodę na pośmiertne pobranie narządów? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań z zakresu transplantologii, uczniowie poznali podczas specjalnie dla nich przygotowanego spotkania. „Takie spotkanie to najlepszy sposób na obalenie mitów i stereotypów, które narosły wokół transplantacji."

I Liceum Ogólnokształcące uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Drugie życie”. Opisane powyżej wydarzenie jest jednym z wielu zaplanowanych przez ILO przedsięwzięć, propagujących ideę transplantacji.
Osoby, które chciałyby otrzymać OŚWIADCZENIA WOLI prosimy, by zgłosiły się do pani Kamili Andrzejewskiej-Majchrzak.

leszno24.pl

elka.pl

drugie życie 2015

Czytany 1936 razy