1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Pokaz sztuki walk karate - Projekt Uczniowski klasy 1a

Podsumowanie projektu z podstaw przedsiębiorczości naszej grupy w postaci pokazu sztuki walk odbyło się 11 lutego 2015r. w szkolnej auli. Przygotowania do pokazu trwały od grudnia ubiegłego roku i zaowocowały w postaci 649 złotych zebranych dla chorego na białaczkę Mateusza.
Grupa projektowa wpadła na pomysł zorganizowania takiego wydarzenia głównie dzięki Aleksandrze, która jako członek Leszczyńskiego Klubu SATORI pierwsza dowiedziała się o chorobie kolegi z klubu. Trudna sytuacja finansowa chłopca zachęciła nas do pomocy.
W krótkim okresie czasu umówiliśmy się co do terminu wydarzenia z trenerem klubu oraz upewniliśmy się, że uczniowie naszej szkoły są zainteresowani uczestnictwem w takim pokazie.
Następnie poprosiliśmy o zgodę na użycie szkolnej auli Dyrektora Przykuckiego, który pozytywnie rozpatrzył naszą prośbę.
W dalszym ciągu przygotowań przystąpiliśmy do nagłaśniania informacji o naszym pokazie. W szkole w bardzo szybkim tempie rozpowszechniliśmy ulotki, rozwiesiliśmy plakaty oraz osobiście zachęcaliśmy do pomocy. Duże znaczenie w nagłośnieniu tego wydarzenia miał występ Oli w leszczyńskiej telewizji, podczas którego opowiedziała o naszym projekcie. Informacje o pokazie można było znaleźć również w Internecie na stronach Klubu SATORI, Leszna oraz na Facebooku.
Kolejnym krokiem ku realizacji projektu było ponowne przejście po klasach z komunikatem obwieszczającym dokładny termin wydarzenia oraz spisanie klas, które deklarowały swój udział w projekcie. Wstęp kosztował symboliczną złotówkę od osoby. Pieniądze zostały nam dostarczone przez przedstawicieli klas uczestniczących w pokazie.
Postanowiliśmy, że osoby, które będą chciały wesprzeć Mateusza dodatkowymi pieniędzmi, będą mogły wrzucić je do specjalnej puszki, która znajdowała się przy drzwiach auli w trakcie pokazu oraz na szkolnym korytarzu tuż po finale naszej akcji.
W dniu finału zebraliśmy się o godz. 8:00 na miejscu pokazu i rozpoczęliśmy przygotowywanie sali. Rozłożyliśmy specjalną matę, włączyliśmy sprzęt i przygotowaliśmy prezentację multimedialną, która była wyświetlana podczas występu młodych sportowców.
O godz. 9:00 na miejscu zaczęli zjawiać się pierwsi występujący. Dwoje z organizatorów czuwało nad gośćmi i pilnowało, by bezproblemowo dotarli do auli, gdzie mogli się rozgrzać przed występem.
Pokaz otworzyliśmy krótkim wstępem mówiącym o celu naszego spotkania, po czym oddaliśmy mikrofon trenerowi klubu. Opowiadał on o swoich podopiecznych oraz o sztuce walki, którą prezentowali. Występ zrobił ogromne wrażenie na widowni, był dynamiczny oraz widowiskowy. Ze względu na ilość osób chętnych do obejrzenia pokazu odbył się on w dwóch turach, z czego każda trwała 40 minut. Po każdej z nich widownia nagrodziła sportowców gorącymi brawami. Wśród naszych uczniów pokaz obejrzało również kilka osób z zewnątrz, w tym leszczyńska telewizja, która wszystko filmowała.
Po wszystkim podziękowaliśmy serdecznie całemu klubowi, z trenerem na czele, za udział i ogromne zaangażowanie w pomoc dla Mateusza oraz doprowadziliśmy salę do porządku.
Dochody z pokazu zostały w pełni przeznaczone na pomoc dla chorego chłopca. Cała akcja była dla wszystkich świetnym doświadczeniem: inspiracją dla widowni, pomocą dla Mateusza oraz nauką przedsiębiorczości, dla nas, organizatorów.

 

Zapraszamy do galerii

 

pokaz karate5

 

 

 

 

Czytany 1479 razy