1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Wymiana polsko-niemiecka - Leszno 2012r.

Wymiana uczniowska między NKG w Mosbach w Badenii Wirtembergii a I LO w Lesznie ma już długoletnią tradycję. Trudno w to uwierzyć, ale nasza znajomość trwa już ponad 20 lat!

Od ubiegłego roku uczniowie z Mosbach przyjeżdżają już nie tylko do uczniów naszego liceum, ale też do współpracującego z nami Gimnazjum nr 5 w Lesznie.

W tym roku gościliśmy w naszych domach i szkołach. 17 osobową grupę uczniów i 2 opiekunki.

W sobotni wieczór 22.09 2012 r. wyczekiwaliśmy naszych gości na dworcu PKP w Lesznie, przyjechali z lekkim poślizgiem, ale za to prosto na polską kolację w rodzinach. Spędziliśmy ze sobą zaledwie tydzień, ale w tym krótkim czasie mnóstwo się wydarzyło: najpierw weekend w polskich rodzinach, od poniedziałku byliśmy w szkole na kilku lekcjach języków obcych, spotkaliśmy się z władzami miasta- z wiceprezydentem panem Grzegorzem Rusieckim- w leszczyńskim ratuszu, zwiedziliśmy Leszno, rywalizowaliśmy sportowo, pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Trójmiasta, wspólnie pracowaliśmy nad tworzeniem prezentacji multimedialnej podsumowującej pobyt w Polsce.

Tydzień bardzo szybko nam minął. Podszkoliliśmy się w języku niemieckim, nabraliśmy pewności siebie, poznaliśmy wspaniałych ludzi i dobrze się wspólnie bawiliśmy. Żal było się rozstawać. Kiedy 29.09 2012 r. żegnaliśmy się na dworcu w Lesznie, w oku kręciła się niejedna łza, a uściskom nie było końca.

Już cieszymy się na rewizytę w maju :)

 

Violetta Dopierała

 

Artykuł w elka.pl

 

Prezentacje:

Weekend u rodzin

Na zajęciach w I LO

Zwiedzanie Leszna

Bowling

W drodze do Trójmiasta

3 dni w Trójmieście

 

 

 

 

Czytany 3261 razy